Collectedag: breng je verhalen of foto’s over de Meerhoutse kapellen mee

Meerhout telt heel wat kapelletjes die het straatbeeld tekenen. Dit varieert van kleine gevelkapelletjes tot grote betreedbare kapellen. Elke kapel geeft een eigen geschiedenis, een eigen verhaal. Ken je bijvoorbeeld het verhaal achter het beeld van Maria met de druiventros dat in de kapel van de Engstraat te zien was?

Na het in kaart brengen van de vele Meerhoutse kapelletjes, willen we ook in kaart brengen welke tradities, gebruiken, verhalen en anekdotes circuleren rondom deze kapellen. Daarom organiseren we op 4 april een collectedag! Hier kan je langskomen voor een koffie, een babbel en om oude foto’s te laten inscannen of verhalen en anekdotes neer te pennen. Samen borgen we zo de kapelletjes en hun geschiedenis voor toekomstige generaties.

Hoe werkt het?

Heb je een foto, video, verhaal, object of ken je heel veel van de Meerhoutse geschiedenis en kapellen? Kom vrijblijvend langs tijdens onze collectedag!
Wanneer? 4 april 2025 tussen 14 en 16 uur.
Waar? De bibliotheek van Meerhout.

Er zijn een fotoscanner en camera aanwezig, zo kan je je oude foto’s, objecten en andere materialen na digitalisering gewoon weer mee naar huis nemen. Je moet dus geen afstand doen van je eigen voorwerpen.
Daarnaast noteren we met veel plezier je verhalen en informatie over de Meerhoutse kapelletjes terwijl we samen een koffie drinken. Heeft een kapel een speciale betekenis voor jou? Bezocht je vroeger regelmatig de Sint-Niklaaskapel of ken je nog boeiende verhalen en informatie over één van de Meerhoutse kapellen? Alles is welkom!

Meer informatie?

Met vragen of voor meer informatie kan je contact opnemen via cultuur@meerhout.be

Nog meer kapelletjes?

Ben je geïnteresseerd om drie van de Meerhoutse kapelletjes beter te leren kennen? Bekijk dan zeker de korte videoreeks ‘Ontmoetingen aan de kapelletjes’. Hierin belichten we kort een klein stukje van de Meerhoutse geschiedenis.